AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Kaleido Star

In jos 
AutorMesaj
Ella
Founder
Founder

feminin
Numarul mesajelor : 170
Varsta : 23
Localizare : Iasi
Ocupatie : Elev
Nume : Elena
Warn :
1 / 1001 / 100

Data de inscriere : 09/09/2008

MesajSubiect: Kaleido Star   Dum Dec 21, 2008 8:21 am

Citat :
„Kaleido Star” (japoneză カレイドスタ) reprezintă un anime produs de Gonzo Digimation și licențiat în Statele Unite de către ADV Films. Acțiunea animeului planează asupra unei fete de 16 ani din Japonia, pe nume Sora Naegino. Aceasta a visat, de când era mică, să fie o membră a Kaleido Stage (echivalentul lui Cirque du Soleil) din San Francisco. Pe parcursul anime-ului va întâlni numeroase obstacole ce o vor ajuta să dobândească o maturizare mentală și spirituală. Va fi ajutată de numeroșii ei prieteni și de Spiritul Scenei, Fool.
Info@Wikipedia
-----------------------------------------------------------------------
Am urmarit anime-ul si filmul "The Legend of The Phoenix" acum 2 ani. Mi s-a parut destul de interesant.
Cu siguranta toti care s-au uitat au invatat sa nu renunte niciodata hihihi . Acum cred ca anime-ul era cam prea pt. copii mici.
Voi ce credeti ?

--------------------------------------------------------------------

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://aki-project.forumn.org
Kamishiro
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 171
Varsta : 25
Localizare : Time...
Ocupatie : :))
Nume : Haru-sama
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 21/12/2008

MesajSubiect: Re: Kaleido Star   Dum Dec 21, 2008 2:00 pm

Anime-ul este unul cu adevarat impresionant, mi-a placut foarte mult.La inceput nu credeam ca ma voi uita la el pentru ca inceputul ( primele 2-3 episoade) sunt cam plictisitoare, insa am dat de el pe Animax si m-am gandit ca sa incerc sa vad cum e.....mi-a placut foarte mult si l-am vazut pana acum de 3 ori. Povestea este impresionanta si prezinta oarecum evolutia personajului principal "Sora".
Anime-ul merita vazut.
Cat despre film l-am vazut anul trecut si mi s-a parut destul de bun....are mici ezitari pe la grafica dar in rest este bun.

To fall in the Satan`s world and...
You say:
Do you
love me?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Kaleido Star
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Aki Project :: Arhiva :: Recycle Bin :: Discutii - Anime-
Mergi direct la: