AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Reguli de postare a lucrarilor Fan-Fiction

In jos 
AutorMesaj
Kana
Global Moderator
Global Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 23
Localizare : Pe marte
Ocupatie : sleepin'
Nume : Ralu
Warn :
0 / 1000 / 100

Data de inscriere : 03/10/2008

MesajSubiect: Reguli de postare a lucrarilor Fan-Fiction   Lun Dec 22, 2008 2:20 pm

Sfaturi pentru cei care posteaza povesti:

1.Cititi povestea inainte sa o puneti pe site si asigurati-va ca este ceva de capul ei !
2.Incercati sa va asigurati ca nu "papati" litere si ca nu faceti greseli, ca aveti fiecare virgula la locul ei... Verificati de cel putin doua ori. Mai indicat ar fi sa lasati pe altcineva sa va verifice/corecteze textul.
3.Alegeti un titlu potrivit pentru povestea voastra (asta e mai mult sfat decat regula).
4.Nu scrieti cu "sh" "tz" "k" sau prescurtari, fic-ul nu se posteaza pe un chat, ultima data cand am verificat nu era asa rolling eyes ...
5.A nu se mai folosi aproape exclusiv dialogul intr-un fan-fic: e plictisitor, cititorul nu mai stie pana la urma cine ce spune si pierde sirul. Invatati sa introduceti si naratiune, descriere, monolog interior etc. ( laugh cine vorbeste....ma rog, eu am renuntat la fic-uri)
6.Nu va bagati in subiecte pe care nu le cunoasteti suficient.
7.Nu mai postati poze imense cu personaje/obiecte etc si nu intrerupeti povestirea ca sa postati o poza cu personajul X, Y, Z. Intrerupe lectura si e foarte deranjant, pentru mine cel putin.

Foarte important!!! Nu plagiati! Nu copiati din carti sau de pe alte forumuri si sa va declarati pe voi autorii.

Inca ceva important: Nu abuzati de majuscule si de culori .Devine suparator pentru ochi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sensyblack.forumgratuit.ro/

Reguli de postare a lucrarilor Fan-Fiction
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Unutulmaz _ Inima nu respectă reguli videoclipuri
» Unutulmaz ("Inima nu respectă reguli") poze
» Cum sa-mi educ copilul???
» Reguli pentru gospodari

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum